Wykonujemy budowy przydomowych tarasów

Wiele osób podczas zmiany aranżacji ogrodu lub jego zakładania decyduje się na budowanie tarasu przydomowego. Jest to jeden z najpopularniejszych elementów tej przestrzeni, pozwalający na bliski kontakt z naturą i wypoczynek. Architektura krajobrazu, w której się specjalizujemy, obejmuje realizację projektów zakładających m.in. powstanie tego rodzaju odkrytej powierzchni oraz jej estetyczne i funkcjonalne zagospodarowanie.

Dlatego podczas zakładaniu ogrodu bardzo często budujemy naszym Klientom również przydomowy taras. Taras w ogrodzie jest „bocianim gniazdem” służącym do obserwacji i pierwszych spojrzeń na zieleń, po wyjściu z mieszkania. Idealnie wpisuje się w tzw. małą architekturę i pejzaż prywatnego zakątka zieleni. Może stanowić element płynnego przejścia z domu do ogrodu, a najlepiej, żeby dzięki niemu te granice w ogóle się zatarły. Najczęściej umieszcza się go przy salonie lub jadalni, które umiejscowione są w stronę wypoczynkowej części posesji i zapewniają ładne widoki na ogród. Czasami jego funkcję przejmują ganki przy głównym wejściu do budynku – jeśli nie znajduje się w pobliżu drogi.

Zabudowa tarasu na osiedlu: wewnątrz deski z modrzewia palonego oraz malowany modrzew naturalny na zewnątrz

Budowa tarasu przydomowego

Profesjonalna budowa przydomowego tarasu – jednego z elementów architektury krajobrazu – wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i narzędzi. Wszystkie te warunki spełniamy. Gdy poznamy Twoje oczekiwania, wiemy, jak go zaprojektować oraz jakich materiałów użyć, aby wpisywał się w wymarzoną przez Ciebie estetykę. Obliczamy ilość potrzebnych surowców oraz koszt tej inwestycji. Doradzamy, jakie rozwiązanie techniczne będzie najlepsze dla danego podłoża i otoczenia. Jeśli zaakceptujesz naszą propozycję, przystępujemy do realizacji.

Solidne materiały

W naszej ofercie posiadamy prawie wszystkie dostępne na rynku materiały do budowy tarasu.

Dla naturalistów spragnionych zapachu żywicy polecamy budowę tarasu z desek drzew iglastych (sosna, świerk, modrzew). Można je pomalować na dowolny kolor, ale naturalne drewno wymaga regularnej pielęgnacji.
Orientalny klimat otoczenia podkreślimy dzięki drewnu z drzew egzotycznych (żółta Garapa, ciepły Merbau, czekoladowa Massaranduba, supertwarde Ipe, wieczny Bangkirai, czerwony Kempas, oleisty Teak).

Dla tych, co chcą zapomnieć, że w ogóle mają taras, mamy szeroką ofertę „niezniszczalnych” materiałów kompozytowych, które nie wymagają impregnacji. Deski kompozytowe, chociaż nie są najtańsze jak sosna czy modrzew, coraz częściej znajdują nabywców dzięki swojej odporności na wszelkie czynniki zewnętrzne. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.
Oferujemy również szeroki wybór materiałów kamiennych i betonowych do budowy tarasów, gdzie wymagana jest powierzchnia twardsza niż drewno lub kompozyt.

Profesjonalne usługi w zakresie architektury krajobrazu

Od lat zajmujemy się tworzeniem tego rodzaju elementów krajobrazu. Wiemy, jak optymalnie zagospodarować zewnętrzne podłogi w zależności od ich wielkości i położenia. W tę przestrzeń warto wprowadzić trochę zieleni, dzięki której poczujesz się bliżej natury.
Niezależnie od tego, jaki budujemy taras przydomowy: drewniany, kompozytowy, na gruncie, wylewce betonowej czy też „pływający”, dokładamy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom klientów. Wszystkie prace realizujemy z należytą starannością i dbałością o najdrobniejszy szczegół.

Marzysz o wyjątkowym miejscu wypoczynku w zaciszu swojego domu? Zgłoś się do GARDEN RANGERS – specjalistów od architektury krajobrazu! Powierz nam budowanie przydomowego tarasu zgodnie z tym, co sobie zaplanowałeś!