Ciekawe zlecenie dostaliśmy od Ambasady Kanadyjskiej. W istniejącym ogrodzie rezydencji zbudowaliśmy kilka obiektów małej architektury.

Plan istniejącego ogrodu wraz z zaznaczonymi obiektami do wprowadzenia

W głównej części ogrodu, przy tarasie mieliśmy wstawić szklarnię na uprawę własnych warzyw oraz osobne rabaty na zasianie innych roślin jadalnych.

Miejsce na szklarnię i rabaty uprawne
Wizualizacja szklarni
Szklarnia w trakcie budowy, po lewej stronie widać rabatę z uprawami

Kolejnym obiektem, który miał się znaleźć na działce od frontu jest stojak na rowery. Wytyczne jakie dostaliśmy, to zadaszenie oraz konkretna osłona wnętrza przed deszczem. I tak zaprojektowaliśmy wiatę zabudowaną deskami kompozytowymi oraz osłoniętą od góry płytą poliwęglanową.

Wizualizacja wiaty rowerowej
Wybudowana wiata rowerowa

Oprócz wiaty na rowery mieliśmy zwizualizować maszt na flagę Kanady oraz budkę na narzędzia za wiatą śmietnikową. Ogród porośnięty jest starymi okazami krzewów. Miejsca na poszczególne obiekty były ściśle wytyczone i musieliśmy dobierać odpowiednie wymiary konstrukcji.

Wizualizacja masztu
Gotowy maszt przed ambasadą

Maszt oraz budka na narzędzia to gotowe konstrukcje, które idealnie pasowały kolorystycznie i konstrukcyjnie do wiaty rowerowej oraz reszty założenia. Ta mała architektura nie mogła ingerować w istniejący już styl.

Domek na narzędzia schowany za krzewami

Jednak zaprojektowanie i zwizualizowanie wyżej wymienionych obiektów nie mogło być ot tak zrealizowane. Rezydencja ambasady wpisana jest w rejestr zabytków, dlatego każda chęć wprowadzenia zmian musi być zgłoszona Mazowieckiemu Konserwatorowi Zabytków. Po zaakceptowaniu projektów przez Klienta, musieliśmy wysłać wniosek , wizualizacje i rysunki techniczne do Konserwatora. Z ciekawostek – na stronie tej instytucji nadal jest zapis o możliwości przekazywania danych na dyskietkach 1.44!;).

Budka na narzędzia w trakcie montowania