Zmiany klimatyczne skutecznie przeciwdziałają utrzymywaniu w dobrej kondycji pięknych terenów zielonych. Kapryśne deszcze, często kończące się jedynie delikatną mżawką, coraz wyższe temperatury silnie zacierające ślady pomiędzy różnorodnością pór roku sprawiają, że dbałość o naturalną przestrzeń stała się codziennym, uciążliwym i czasochłonnym obowiązkiem. Wychodząc naprzeciw indywidualnym preferencjom klientów, jako Garden Rangers z biurem mieszczącym się w Warszawie, proponujemy automatyczne nawadnianie ogrodów miejskich, dzięki którym trawnik będzie kusił soczystą zielenią, a rośliny będą rozwijać się w sposób prawidłowy.

Ręczne nawadnianie ogrodu o dużej powierzchni jest nieekonomiczne, czasochłonne i bardzo uciążliwe. Postęp innowacyjnych rozwiązań oraz rozwój wiedzy w zakresie dostarczania odpowiedniej ilości wody do roślin sprawił, że jako Garden Rangers możemy zaproponować dopasowaną do indywidualnych preferencji, usługę nawadniania ogrodów miejskich. Automatyzacja systemu wniosła efektywny „powiew świeżości”, który doskonale wyręcza od długotrwałej i uciążliwej pracy w ogrodzie, a także daje pewność, iż poszczególne gatunki rośliny otrzymały odpowiednią ilość wody, potrzebnej do prawidłowego, a przede wszystkim systematycznego rozwoju.

W trosce o piękno natury – innowacyjne systemy automatycznego nawadniania ogrodów

Korzystając z proponowanej usługi Garden Rangers, efekty będą widoczne od razu. Jesteśmy grupą specjalistów, posiadających odpowiednie doświadczenie i wiedzę w zakresie prawidłowej instalacji wspomnianego systemu. Uwzględniając potrzeby roślin, tworzymy ekonomiczne plany podlewania poprzez zastosowanie czujników opadów, wilgotności gleby i nasłonecznienia. Podążając za aktualnie obowiązującymi trendami technologicznymi, dostosowujemy system do zapowiedzianej prognozy pogody poprzez sieć WiFi – w przypadku wystąpienia opadów deszczu, istnieje możliwość wcześniejszego wstrzymania podlewania. System nawadniania ogrodów miejskich proponowany przez Garden Rangers wyróżnia się wysoką elastycznością. Ze względu na dostępność części zamiennych, a także mnogości rozwiązań, instalację można w łatwy sposób zoptymalizować lub jeszcze bardziej rozbudować.

Regulacja systemu nawadniania ogrodów

Usługę nawadniania ogrodów miejskich realizujemy kompleksowo i profesjonalnie. Projektujemy system nawadniania od podstaw, uwzględniając warunki klimatyczne, właściwości terenu i roślinności, jaka znajduje się w danej przestrzeni. Po precyzyjnym dobraniu poszczególnych części przystępujemy do montażu, aby jak najszybciej rozpocząć misję specjalną – nawodnienie ogrodu w wydaniu Garden Rangers!

Zmiana klimatu stała się faktem. Mamy coraz dłuższe okresy ciepła i kapryśnie występujące opady. Ręczne podlewanie, szczególnie dużych ogrodów nie jest w stanie sprostać wymaganiom wodnym roślin w takich warunkach. Jest to również nieekonomiczne, bo duża część takiej wody szybko paruje. Dlatego szczególnie zachęcamy naszych Klientów do skorzystania z dobrodziejstw automatycznego podlewania, którego zalety wymieniliśmy poniżej:

  • precyzyjne dostarczanie wody do wybranych roślin, z rozłożonej wg projektu nasadzeń linii kroplującej;
  • równomierne nawadnianie dużych powierzchni zraszaczami optymalnie dobranymi do ciśnienia w sieci wodociągowej;
  • zmniejszenie stopnia parowania wody poprzez zaprogramowanie podlewania w godzinach przed wschodem Słońca;
  • ekonomiczne planowanie podlewania dzięki czujnikom opadów, nasłonecznienia, wilgotności gleby, możliwości korzystania z prognozy pogody poprzez sieć WiFi i wcześniejsze wstrzymanie podlewania;
  • dostosowanie różnych sekcji podlewania do wybranych grup roślin lub wybranych obszarów, różniących się nasłonecznieniem;
  • oszczędność czasu potrzebnego na manualne podlewanie;
  • duża dostępność części zamiennych i mnogość rozwiązań i systemów podlewania;
  • prosta instalacja dla wykwalifikowanej ekipy;
  • możliwość synchronizacji z pompą głębinową i pobieranie wody z własnej studni;
  • gwarancja intensywnego wzrostu roślin.