Każda kreacja przestrzeni ogrodowej to dla nas niezwykłe wyzwanie, połączenie pasji i zdobytego na przestrzeni lat doświadczenia. Jako Garden Rangers, profesjonalni architekci krajobrazu, do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny. Wiemy, że przyszły właściciel ogrodu pragnie odnaleźć w zielonej przestrzeni, na tarasie wypoczynkowym, a nawet na małym balkonie cząstkę własnej osobowości. Z wielką uwagą i cierpliwością słuchamy pomysłów klientów. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i jednocześnie nie boimy się zarażać własnymi, funkcjonalnymi ideami. Odnajdując złoty środek we współpracy, tworzymy „letni salon”, który kusi postronnych obserwatorów reprezentatywnym wyglądem, soczystą zielenią, przyjemną dla oka i zaciszną atmosferą środowiska naturalnego. Nie boimy się wyzwań i różnych osobowości! Chętnie stworzymy projekt ogrodu zarówno dla funkcjonalnego pasjonata minimalizmu, jak i hobbysty prawdziwej dżungli w miejskim wydaniu. 

Naszą pasją jest również woda! Uważamy, że ten charyzmatyczny i jednocześnie kojący żywioł, powinien odnaleźć się w każdym ogrodniczym krajobrazie. Niezależnie od wielkości i indywidualnych preferencji przyszłych użytkowników, możemy zaproponować urocze oczka wodne, radosne strumienie, a nawet egzotyczne wodospady!

Projektanci ogrodów – z pasją, indywidualnym podejściem i bogatym doświadczeniem

Nasza praca, jako projektantów ogrodów w Warszawie, składa się z wielu etapów pracy. Na początku każdej współpracy chętnie porozmawiamy, wysłuchamy wszelkich założeń, dopasujemy funkcjonalne rozwiązania do odpowiedniego zagospodarowania terenu zielonego. Pierwszy etap związany jest z wizytą w miejscu, w którym wyczarujemy tajemniczy ogród. To szczególnie istotne, ponieważ podczas spotkania, sprawdzimy właściwości gleby, nasłonecznienie terenów i sąsiedztwo istniejących już roślin. Następnie, uwzględniając marzenia przyszłego właściciela, tworzymy projekt graficzny i wizualizację 3D, dzięki której możliwe jest sprawdzenie, jak krajobraz będzie prezentować się podczas poszczególnych pór roku. Po zaakceptowaniu projektu przystępujemy do wykonania kompleksowej usługi, potwierdzonej obustronnie złożonym podpisem na umowie. Jako projektanci ogrodu, aranżujemy przestrzeń zieloną, począwszy od wdrożenia odpowiedniego know-how, zatrudnienia potrzebnych podwykonawców, aż po wywóz śmieci z miejsca robót. Efekt? Do Twoich rąk trafi pięknie wykonany ogród!

Historia firmy

Garden Rangers to firma, która powstała z zamiłowania właściciela do odtwarzania naturalnych środowisk, tak aby mieć do nich dostęp każdego dnia (chociażby w mikroskali). Łącząc studia biologiczne i fotograficzne, oraz korzystając z wiedzy architektów i ogrodników, pasja ta ewoluowała w pełnowymiarowe przedsięwzięcie, które pozwala na spełnianie marzeń o ogrodach naszych Klientów. Komercyjne projekty zaczęły się podczas sąsiedzkiej współpracy z zaprzyjaźnioną firmą Perfect Space, gdzie jako projektant ogrodów tworzyłem pierwsze wizualizacje ogrodów w 3D, a później zajmowałem się ich realizacją. Powstawały wtedy nie tylko ogrody, ale również aranżacje zewnętrzne dachowych apartamentów i tarasów wypoczynkowych. Warszawa jest naszym głównym obszarem działania, ale dla zrealizowania ciekawego projektu jesteśmy gotowi wybrać się na koniec świata!

Zespół naszej firmy

Michał Bazała

Właściciel firmy i główny projektant, swoje pierwsze kroki w ogrodnictwie stawiał już jako dziecko w PRLu. Dobrze pamięta, kiedy sąsiedzi krzywo patrzyli się na wymyślne rabaty kwiatowe tworzone przez mamę. No bo jak to tak? Ogród bez marchewki posadzonej w równoległe rządki? Wtedy ludziom nie mieściło się to w głowach! Od tego momentu stanął po stronie rebeliantów walczących z formami o regularnych kształtach, sadzeniu pod sznurek i “jedynie słusznemu” – hodowlanemu wykorzystywaniu ogrodu. Wtedy też zaczęło się tworzenie pierwszych bajorek, słoików i akwariów. Na szczęście rebelia szybko rozprzestrzeniła się w Polsce i jesteśmy teraz narodem kochającym działki, ogrody i świeże powietrze. Michał natomiast kontynuował swoje przyrodnicze pasje na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie oraz w firmie Aqua Medic. Z kolei pierwsze, komercyjne projekty zaczęły się podczas sąsiedzkiej współpracy z firmą Perfect Space. Powstawały wtedy nie tylko zielone ogrody, ale również aranżacje zewnętrzne dachowych apartamentów i tarasów wypoczynkowych. Efektem tego jest teraz pełen zakres usług Garden Rangers nie ograniczający się jedynie do zieleni, ale do pełnej obsługi przestrzeni zewnętrznej (zobacz zakres usług). Michał odpowiada za marketing, logistykę, kontakt z Klientem i partnerami handlowymi, nadzór nad podwykonawcami.

Michał jest pasjonatem fotografii i absolwentem Warszawskiej Szkoły Fotograficznej. Wodne zainteresowania sprawiły, że najchętniej fotografuje pod wodą. Zobacz jego zdjęcia na stronie www.bazala.pl lub profil na Facebooku https://pl-pl.facebook.com/bazala.fotografia/.

Katarzyna Czajka

Architekt krajobrazu i magister ochrony środowiska. Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Miłośniczka inwentaryzowania zieleni oraz poznawania parków miejskich – szczególnie tych zagranicznych. Jej projekty mają charakter naturalistyczny, a inspiracją dla nich jest dzika przyroda. Kasia odpowiada w firmie za projektowanie, zgodność prawną naszych projektów, inwentaryzacje zieleni i ekspertyzy dendrologiczne.
Kasia lubi aktywnie spędzać czas, dlatego poza projektowaniem dzielnie uczestniczy w realizacjach i serwisach swoich projektów w terenie. W wolnym czasie zajmuje się wyspecjalizowanymi pracami plastycznymi, tj. decoupage czy malowaniem na szkle oraz (jakby jej było mało:) „grzebaniem” w swoim ogrodzie.

Piotr Korzeniowski

Lekarz weterynarii i ichtiolog. Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie. Od 1993 roku prowadzi samodzielną praktykę lekarsko- weterynaryjną. Pracownik Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie i współpracownik Zakładu Hydrobiologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowca PolLASA i autor artykułów z zakresu diagnostyki i leczenia ryb ozdobnych i laboratoryjnych oraz ich hodowli i użytkowania. 
Od ponad 40 lat hodowca rzadkich gatunków ryb z rodziny Cichlidae. W naszej firmie odpowiedzialny jest za nadzór nad stanem zdrowia ryb w oczkach wodnych i stawach oraz opracowanie planów budowy zbiorników wodnych pod kątem dobrostanu ichtiofauny. 
Zainteresowania : kultura Japonii, sztuki walki.

Zobacz lecznicę Piotra i jego pacjentów na stronie wetaqua.pl.

Maciej Podgórski

Specjalista z zakresu hydrobudowy, filtracji i materiałoznawca. Wspiera nas przy projektowaniu nawodnień, konstrukcji wodnych i określania specyfikacji instalacji automatycznego nawadniania. Odpowiada za wzorową filtrację mechaniczną i biologiczną w naszych zbiornikach.
Zainteresowania: sporty wodne, motoryzacja.

Jacek Wójcik

Założyciel klubu UKS Siekierki, właściciel stadionu przy ul. Antoniewskiej, od wielu lat związany z działaniami na rzecz poprawy jakości pracy z młodzieżą oraz infrastruktury sportowej na dolnym Mokotowie. Jacek wspiera nas praktyczną wiedzą z zakresu przygotowywania obiektów sportowych pod kątem zakładania muraw i nawodnień wielkopowierzchniowych.

Co nas wyróżnia?

Empatia

Kreujemy ogrody, które będą odzwierciedleniem potrzeb i charakteru właściciela. Uważnie wsłuchujemy się w pomysły i sugestie Klientów tak, aby w tym “letnim salonie”  mogli spełniać swoje hobby, stworzyć reprezentatywny przedsmak wnętrza domu lub najzwyczajniej w świecie – odpocząć na powietrzu. Widok za oknem może tak samo denerwować jak źle dopasowany wystrój mieszkania. Zrozumiemy zarówno tych, których koi wymuskany, sterylny ład i porządek, jak i tych lubiących pobuszować w dzikości.

Lokalna solidarność

Korzystamy z usług pobliskich szkółek plantatorskich wspierając lokalne przedsiębiorstwa. Do naszych realizacji staramy się wykorzystywać polskie materiały budowlane (deski kompozytowe Gamrat, drewniane konstrukcje Andrewex, polskie farby impregnujące).

Ekologia i zrównoważony rozwój

Ograniczamy użycie środków chemicznych do niezbędnego minimum. Na życzenie Klienta prowadzimy ogród jedynie z użyciem ekologicznych nawozów i “prewencji” mechaniczno-biologicznej. Jeśli tylko otrzymamy zgodę Klienta staramy się montować budki dla ptaków wśród istniejących zadrzewień, hotele dla owadów oraz sadzić rośliny miododajne, aby wesprzeć lokalną populację dzikich zapylaczy (trzmiele, pszczoły, motyle). Budujemy komposty i zostawiamy miejsca ze starym drewnem i gałęziami, gdzie mogą schronić się pożyteczne owady i jeże.

Oryginalność

Jeśli Twoje ambicje wykraczają daleko poza równo przystrzyżony trawnik, to dobrze, że trafiłeś właśnie na nas! Z radością wykreujemy japoński ogród, zgodny ze sztuką sprzed wieków, angielski labirynt czy dziką dżunglę w Twojej oranżerii. A może fluorescencyjny plac zabaw rodem z Alicji w krainie czarów? Naszym konikiem jest szczególnie woda, a szczególnie ta płynąca. Wartki strumień wprowadza do ekosystemu szereg pozytywnych zmian m. in. poprawiając klimat poprzez nawilżenie i delikatne schłodzenie powietrza, gromadzi u swych źródeł spragnione zwierzęta, które w innym wypadku nawet nie spojrzały by na nasz płachetek ziemi. Strumień wprowadza do otoczenia naturalny szum wody, który od tysięcy lat ewolucji ma na nas kojący wpływ. A jeśli boicie się wody, możemy zrobić strumień ze szkła!

Uczciwość

Bierzemy odpowiedzialność za naszych pracowników i mienie Klientów podczas wykonywanych prac. Nasi pracownicy i podwykonawcy posiadają niezbędne badania wymagane przy pracach wysokościowych (wycinka drzew, ścinanie gałęzi na wysokości). Wystawiamy faktury VAT dla firm lub paragony fiskalne dla osób prywatnych.

Certyfikaty

Dbamy o ciągłe podnoszenie kompetencji naszych pracowników. Kilka razy w ciągu roku udajemy się z wizytami do miejsc, gdzie możemy zaczerpnąć nowych pomysłów, nakarmić wenę lub najzwyczajniej nauczyć się czegoś od większych i starszych. Aby sprawnie podejmować się coraz to nowych wyzwań od Klientów uzyskaliśmy następujące certyfikaty.

Certyfikaty SEP uprawniające do eksploatacji i dozoru sieci elektroenergetycznych do 1kV
Certyfikowany specjalista terenów zieleni
Przepisy prawne normujące działalność architekta krajobrazu

Referencje

Zobacz zweryfikowane opinie naszych Klientów w serwisie Oferteo.pl

Garden Rangers - Profesjonalny Sprzedawca Oferteo.pl
Garden Rangers

Nasz adres

GardenRangers.pl
ul. Bruzdowa 100a/5
02-991 Warszawa
tel. +48 538 315 041
ogrod@gardenrangers.pl

Zostaw komentarz