Wiosną realizowaliśmy projekt małego ogródka znajdującego się na osiedlu domków budowanych wśród łąk i nieużytków.

Elementy, które planowaliśmy, aby znalazły się w ogrodzie to: spora budka na narzędzia, minimalna ilość bylin, elegancki, gęsty trawnik, kolorowe akcenty pomiędzy zimozielonymi krzewami, hortensje, iglaki, bluszcz i winobluszcz jako pnącza oplatające ogrodzenie.

Trawnik miał stanowić większość terenu i być centrum ogródka, otoczony kolorowymi drzewami i krzewami. Właściciele chcieli, żeby zieleń była łatwa w utrzymaniu i jednocześnie osłaniała widok od sąsiadów. Zamówiliśmy duże sadzonki roślin, aby efekt był widoczny od razu. Dodatkową osłonę tworzą drewniane panele, malowane na ciepły, brązowy kolor.

Nawadnianie gotowe, można sadzić rośliny

Na działce mieliśmy uwzględnić także miejsce na grill i ławę do siedzenia. Po prawej stronie od tarasu znajduje się wysoki mur oddzielający działkę od sąsiada, posłużył jako osłonięcie kącika do grillowania, a na tarasie pod oknem zbudowaliśmy ławę połączoną z donicą na zioła, po które można sięgać podczas szykowania posiłku i usiąść przy nich chłonąc olejki eteryczne i ciepło oddawane z nagrzanej słońcem elewacji.

Kącik z grillem i ziołami.
Po prawej stronie widoczny domek na narzędzia
Zioła w donicy pomału się rozrastają

Właściciele chcieli dodatkowo zainstalować domek na narzędzia, uznaliśmy, że najlepszym miejscem będzie przejście między parkingiem, a ogrodem. Domek wyznaczył granicę między frontem, a miejscem do relaksu.

Na koniec rozkładamy zielony dywan

Światło miało dobrze oświetlić teren, dlatego zastosowaliśmy ozdobne kule, a reflektory do podkreślenia kształtów większych drzew i stopni przy tarasie.