Ogród to inwestycja na lata.

Piękny i przemyślany ogród podnosi znacznie wycenę i pozytywny odbiór nieruchomości. Dobry projekt ogrodu, wykonany przy pomocy nowoczesnych rozwiązań wizualizacji, pozwoli zobaczyć, jak ogród będzie prezentował się w przyszłości, o różnych porach dnia i w wybranych sezonach. Aranżacja ogrodu w wykonaniu Garden Rangers to spojrzenie w przyszłość i pewność, że ten przydomowy ekosystem będzie zmieniał się i piękniał w kolejnych latach. Projektowanie ogrodów w Warszawie to nasza główna działalność.

projektowanie krajobrazu w okularach vr

Jak wyglądają etapy projektowania?

Spotkanie, pomiary, wyobrażenia

Przed przystąpieniem do prac projektowych, niezbędna będzie wizyta w miejscu gdzie ma powstać ogród. Sprawdzimy techniczne rzeczy tj. właściwości chemiczne gleby, naświetlenie, sąsiedztwo innych roślin oraz przepuszczalność gruntów. Wymierzymy dokładnie teren, aby nasza przyszła wycena i projekty były jak najbardziej trafne. Najważniejsze w tym spotkaniu jest jednak to, aby KLIENT otworzył się przed nami i śmiało przedstawił nam swoje marzenia odnośnie przyszłego ogrodu. Od jego podejścia zależy jaką formę nadamy projektowanej zieleni. 
Zdajemy sobie sprawę, że aby zdecydować się na jakiś styl ogrodowy, trzeba najpierw te style poznać. Oczywiście nie zamierzamy robić Klientom egzaminu z dwutomowego wydania Historii Ogrodów Longina Majdeckiego. To nasza działka wiedzieć co możemy zaproponować, dlatego oferujemy znacznie przyjemniejszy dla Klientów sposób. Po spotkaniu otrzymasz od nas obrazkową ankietę, która zweryfikuje jakie ogrody podobają się Tobie lub Twojej rodzinie. Na jej podstawie uściślimy charakter i przyszły styl Twojego ogrodu lub parku.

Przygotowanie oferty projektu, umowa i wizualizacja

W kolejnym kroku zgromadzimy i opiszemy jakie elementy będą wchodziły w skład projektu, a następnie przygotujemy spersonalizowaną ofertę.  Jeśli Klient ją zaakceptuje, to podpisujemy umowę na projekt zagospodarowania terenów zielonych. Po wpłacie zaliczki lub całej kwoty (w przypadku mniejszych ogrodów) zaczynamy tworzyć projekt wizualizacji, będąc w stałym kontakcie z Klientem, aby na bieżąco rozstrzygać sprawy problematyczne.

Co zawiera projekt ogrodu w zaawansowanej technologii 3D i symulacji sezonów wegetacyjnych?

Decydując się na pełną wizualizacją 3D aranżacji Twojego ogrodu, otrzymujesz:

 • Rzut 2D oraz wiele różnych widoków 3D z najważniejszych punktów i w kierunku najbardziej istotnych części ogrodu.
 • Możliwość wirtualnego spaceru po projekcie w okularach wirtualnej rzeczywistości 3D Oculus Rift, samodzielnie sterując swoimi ruchami i dowolnie obracając głową. Pozwoli to na realne określenie, czy któryś z elementów ogrodu nie góruje zbyt mocno nad innymi, czy ścieżki są odpowiednio szerokie, czy na tarasie będzie wystarczająca ilość miejsca dla gości itd.
 • Plan nasadzeń drzew i krzewów.
 • Zinwentaryzowany plan roślin obecnie znajdujących się w projektowym terenie. 
 • Wizualizację wyglądu ogrodu podczas każdej pory roku osobno (dla większości roślin).
 • Symulację wyglądu ogrodu w dzień i w nocy.
 • Symulację wzrostu roślin w kolejnych latach.
 • Plan ułożenia kabli elektrycznych oraz plan rozmieszczenia źródeł światła (wizualizacja będzie zawierała symulację oświetlenia w porze nocnej).
 • Plan ułożenia przewodów automatycznego podlewania oraz naniesienie zasięgów podlewania.
 • Plan rozmieszczenia ściółkowania, trawników, rabat z bylinami i in.
 • Plan konstrukcji tarasu drewnianego (układ legarów i betonowych fundamentów).
 • Plan murków, ścieżek i obrzeży.
 • Plan ułożenia kostki brukowej.
 • Prezentację założeń projektu i jego finalnego wyglądu przez naszego pracownika w szerszym gronie osób (na spotkaniu zarządu Twojej firmy lub wspólnoty).
 • Wstępną wycenę kosztów realizacji wraz ze spisem potrzebnych materiałów i roślin.
 • Wstępną wycenę kosztów eksploatacji i serwisu ogrodowego.
porównanie projektu i wykonania ogrodu
Wygląd ogrodu wirtualnego – w projekcie oraz widok rzeczywisty – po wykonaniu.
mozliwosc symulowania oswietlenia w ogrodzie
Pokazujemy jak będzie wyglądał ogród podczas różnych pór dnia.
symulacja por roku w ogrodzie
Pory roku, szczególnie w polskim klimacie zmieniają diametralnie wygląd ogrodu. Zobacz jak odmienią formę Twojej działki!

Aby sprawdzić naszą wizję z pierwszoosobowej perspektywy będzie można zanurzyć się w ten cyfrowy ogród dzięki użyciu okularów wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift.

Po akceptacji projektu przystępujemy do kompleksowej wyceny, ustalamy terminy prac i zaliczek. Nasza firma zajmuje się wszystkim począwszy od całego know-how, zatrudniania niezbędnych podwykonawców po wywóz śmieci i gruzu z miejsca robót. Nasz Klient otrzymuje, ustaloną wcześniej, fakturę końcową i dwa lub więcej lat gwarancji na wykonane prace (np deski kompozytowe mają do 25 lat gwarancji producenta). Nazwijmy to ogrodem “pod klucz”:).

Aby dowiedzieć się więcej o tym jak wykonujemy ogrody, przejdź do oferty Zakładanie ogrodów.