Ogród.
Miejsce, w którym odpoczywamy, relaksujemy się, łapiemy przyjemne promienie słońca, spędzamy czas w gronie najbliższych, czy też organizujemy smaczne posiłki pod chmurką. Nie sposób więc nie zadbać o jego niezwykłą aranżację!
Aktualnie jednak żyjąc w ciągłym pośpiechu, brakuje nam czasu na odpowiednie zagospodarowanie zielonej przestrzeni. Podążając tym tropem, jako Garden Rangers kompleksowo i profesjonalnie zajmujemy się projektowaniem ogrodów na terenie Warszawy.
Mamy świadomość, że piękna, zielona przestrzeń otaczająca dom, znacznie podnosi wizualne walory samej nieruchomości! Jesteśmy innowacyjną firmą, dlatego też do kreacji nowoczesnych projektów ogrodów wykorzystujemy równie innowacyjne rozwiązania wizualizacji, dzięki którym już na początkowym etapie współpracy, będziesz mógł zobaczyć, jak naturalne otoczenie będzie prezentować się w przyszłości, o różnych porach dnia, z uwzględnieniem poszczególnych pór roku!

Zaprojektuj ogród marzeń z Garden Rangers

Pomimo tego, że do projektowania ogrodu wykorzystujemy technologiczne nowinki, to do samej współpracy podchodzimy w sposób tradycyjny. Zanim prace projektowe ruszą pełną parą, ustalamy czas spotkania, w miejscu, w którym ma zostać zaaranżowane zielone otoczenie. Podczas pierwszej wizyty, sprawdzamy stan techniczny podłoża, naświetlenie, właściwości chemiczne gleby, czy też sąsiedztwo obecnych już roślin i drzew. Jest to też właściwy moment na dokładne wymierzenie terenu przeznaczonego do zagospodarowania. Na tej podstawie stworzymy trafny kosztorys, dzięki któremu późniejsza współpraca będzie przebiegać w komfortowych, przejrzystych warunkach!
Spotkanie tête-à-tête to także doskonała okazja do poznania indywidualnych preferencji klienta. Lubimy zadawać pytania, dotyczące Twojego ogrodu marzeń. Słuchamy uważnie, analizujemy, podpowiadamy, bazując na dotychczasowym doświadczeniu.

Wychodząc naprzeciw wizualnych oczekiwań, stworzyliśmy obrazkową ankietę, dzięki której dowiemy się, co w Twojej ogrodniczej duszy gra!

Projektowanie ogrodów w innowacyjnym wydaniu – postaw na Garden Rangers!

Wspomnieliśmy już, że do kreacji projektów ogrodów wykorzystujemy zaawansowaną technologię 3D. Dla wzbogacenia nowoczesnych sposobów wizualizacji prezentujemy klientom również symulację sezonów wegetacyjnych, dotyczącą wyglądu ogrodu podczas każdej pory roku i wzrostu roślin w kolejnych latach! Urozmaicając ogrodnicze doznania, proponujemy naszym klientom sprawdzenie wizji Garden Rangers z pierwszoosobowej perspektywy. W wirtualny świat Twojego przyszłego ogrodu zabierzemy Cię dzięki wykorzystaniu okularów VR Oculus Rift!

projektowanie ogrodu w okularach vr

Pragniemy również zaznaczyć, iż nasza innowacja nie dotyczy tylko wykorzystania współczesnych nowinek, oferowanych przez technologię, ale również kompleksowej realizacji całej usługi. Jesteśmy Garden Rangers – sama nazwa zobowiązuje nas do projektowania ogrodów na najwyższym poziomie. Misja specjalna zaczyna się od całego know-how, przez zatrudnienie niezbędnych podwykonawców, aż do wywozu śmieci i gruzu z miejsca robót. Wniosek? Swój bezcenny czas będziesz mógł przeznaczyć na inne wyzwania czyhające w miejskiej dżungli lub też na podziwianie efektów z domowego zacisza, przy kubku ulubionej herbaty. 

Jeśli chcesz zaprojektować piękny, zgodny z indywidualnymi preferencjami ogród w Warszawie, serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Ogród to inwestycja na lata

Piękny i przemyślany ogród podnosi znacznie wycenę i pozytywny odbiór nieruchomości. Dobry projekt ogrodu, wykonany przy pomocy nowoczesnych rozwiązań wizualizacji, pozwoli zobaczyć, jak ogród będzie prezentował się w przyszłości, o różnych porach dnia i w wybranych sezonach. Aranżacja ogrodu w wykonaniu Garden Rangers to spojrzenie w przyszłość i pewność, że ten przydomowy ekosystem będzie zmieniał się i piękniał w kolejnych latach. Projektowanie ogrodów w Warszawie to nasza główna działalność.

Jak wyglądają etapy projektowania?

1. Spotkanie, pomiary, wyobrażenia

Przed przystąpieniem do prac projektowych, niezbędna będzie wizyta w miejscu gdzie ma powstać ogród. Sprawdzimy techniczne rzeczy tj. właściwości chemiczne gleby, naświetlenie, sąsiedztwo innych roślin oraz przepuszczalność gruntów. Wymierzymy dokładnie teren, aby nasza przyszła wycena i projekty były jak najbardziej trafne. Najważniejsze w tym spotkaniu jest jednak to, aby KLIENT otworzył się przed nami i śmiało przedstawił nam swoje marzenia odnośnie przyszłego ogrodu. Od jego podejścia zależy jaką formę nadamy projektowanej zieleni. 
Zdajemy sobie sprawę, że aby zdecydować się na jakiś styl ogrodowy, trzeba najpierw te style poznać. Oczywiście nie zamierzamy robić Klientom egzaminu z dwutomowego wydania Historii Ogrodów Longina Majdeckiego. To nasza działka wiedzieć, co możemy zaproponować, dlatego oferujemy znacznie przyjemniejszy dla Klientów sposób. Po spotkaniu otrzymasz od nas obrazkową ankietę, która zweryfikuje jakie ogrody podobają się Tobie lub Twojej rodzinie. Na jej podstawie uściślimy charakter i przyszły styl Twojego ogrodu lub parku.

2. Przygotowanie oferty projektu, umowa i wizualizacja

W kolejnym kroku zgromadzimy i opiszemy jakie elementy będą wchodziły w skład projektu, a następnie przygotujemy spersonalizowaną ofertę.  Jeśli Klient ją zaakceptuje, to podpisujemy umowę na projekt zagospodarowania terenów zielonych. Po wpłacie zaliczki lub całej kwoty (w przypadku mniejszych ogrodów) zaczynamy tworzyć projekt wizualizacji, będąc w stałym kontakcie z Klientem, aby na bieżąco rozstrzygać sprawy problematyczne.

Co zawiera projekt ogrodu w zaawansowanej technologii 3D i symulacji sezonów wegetacyjnych?

Decydując się na pełną wizualizacją 3D aranżacji Twojego ogrodu, otrzymujesz:

 • Rzut 2D oraz wiele różnych widoków 3D z najważniejszych punktów i w kierunku najbardziej istotnych części ogrodu.
 • Możliwość wirtualnego spaceru po projekcie w okularach wirtualnej rzeczywistości 3D Oculus Rift, samodzielnie sterując swoimi ruchami i dowolnie obracając głową. Pozwoli to na realne określenie, czy któryś z elementów ogrodu nie góruje zbyt mocno nad innymi, czy ścieżki są odpowiednio szerokie, czy na tarasie będzie wystarczająca ilość miejsca dla gości itd.
 • Plan nasadzeń drzew i krzewów.
 • Zinwentaryzowany plan roślin obecnie znajdujących się w projektowym terenie. 
 • Wizualizację wyglądu ogrodu podczas każdej pory roku osobno (dla większości roślin).
 • Symulację wyglądu ogrodu w dzień i w nocy.
 • Symulację wzrostu roślin w kolejnych latach.
 • Plan ułożenia kabli elektrycznych oraz plan rozmieszczenia źródeł światła (wizualizacja będzie zawierała symulację oświetlenia w porze nocnej).
 • Plan ułożenia przewodów automatycznego podlewania oraz naniesienie zasięgów podlewania.
 • Plan rozmieszczenia ściółkowania, trawników, rabat z bylinami i in.
 • Plan konstrukcji tarasu drewnianego (układ legarów i betonowych fundamentów).
 • Plan murków, ścieżek i obrzeży.
 • Plan ułożenia kostki brukowej.
 • Prezentację założeń projektu i jego finalnego wyglądu przez naszego pracownika w szerszym gronie osób (na spotkaniu zarządu Twojej firmy lub wspólnoty).
 • Wstępną wycenę kosztów realizacji wraz ze spisem potrzebnych materiałów i roślin.
 • Wstępną wycenę kosztów eksploatacji i serwisu ogrodowego.
porównanie projektu i wykonania ogrodu
Wygląd ogrodu wirtualnego – w projekcie oraz widok rzeczywisty – po wykonaniu.
mozliwosc symulowania oswietlenia w ogrodzie
Pokazujemy jak będzie wyglądał ogród podczas różnych pór dnia.
symulacja por roku w ogrodzie
Pory roku, szczególnie w polskim klimacie zmieniają diametralnie wygląd ogrodu. Zobacz jak odmienią formę Twojej działki!

Aby sprawdzić naszą wizję z pierwszoosobowej perspektywy będzie można zanurzyć się w ten cyfrowy ogród dzięki użyciu okularów wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift.

Po akceptacji projektu przystępujemy do kompleksowej wyceny, ustalamy terminy prac i zaliczek. Nasza firma zajmuje się wszystkim począwszy od całego know-how, zatrudniania niezbędnych podwykonawców po wywóz śmieci i gruzu z miejsca robót. Nasz Klient otrzymuje, ustaloną wcześniej fakturę końcową i dwa lub więcej lat gwarancji na wykonane prace (np. deski kompozytowe mają do 25 lat gwarancji producenta). Nazwijmy to ogrodem “pod klucz”:).

Aby dowiedzieć się więcej o tym jak wykonujemy ogrody, przejdź do oferty Zakładanie ogrodów.

Ile kosztuje projekt ogrodu?

W tabeli znajduje się cennik wykonania projektu ogrodu, w zależności od stopnia zaawansowania pracy.

TYP PROJEKTUProjekt koncepcyjny 2D, wykonany zdalnieProjekt koncepcyjny z wizualizacją 3D, wykonany zdalnieProjekt koncepcyjny z wizualizacją 3D z wizytą w terenieProjekt wykonawczyProjekt wykonawczy z wyceną realizacji
DLA KOGODla szukających pomysłów na ogród lub aranżację tarasu w najprostrzej i najtańszej formie.Dla szukających pomysłów na ogród, aranżację tarasu lub chcących zwizualizować swój własny projekt.Dla Klientów niedysponujących planem, lub w projektach wymagających szczegółowych pomiarów poziomów i inwentaryzacji.Dla Klientów potrzebujących szczegółowych wymiarów, rysunków technicznych małej architektury i opisów wykonawczych, ponieważ będą przeprowadzać konkurs na ofertę realizacji projektu.Projekt wykonawczy ze sztywnym kosztorysem prac i materiałów realizowanych przez naszą ekipę.
CENA brutto z 8% VATod 199 PLNod 499 PLNod 699 PLN + koszt dojazduod 2100 PLNod 3000 PLN
ZAKRES PRAC
ankieta gustówTAKTAKTAKTAKTAK
rozmowa o pomysłach KlientaTAKTAKTAKTAKTAK
wycena (dojazdy, stopień komplikacji małej architektury)TAKTAKTAKTAKTAK
podpisanie zdalnej umowyTAKTAKTAKTAKTAK
plan koncepcyjny 2DTAKTAKTAKTAKTAK
plan koncepcyjny 3D oraz wirtualne przejście 3D w dzień i w nocyNIETAKTAKTAKTAK
pomiar w terenie, sprawdzenie jakości gleby, inwentaryzacjaNIENIETAKTAKTAK
opis do koncepcji z roślinnością i prosta inwentaryzacjaNIENIETAKTAKTAK
szczegółowe projekty oświetlenia i elektryki, nawadniania, nawierzchni, nasadzeń, rysunki techniczne projektowanej małej architekturyNIENIENIETAKTAK
uwzględnienie wszystkich uwag klienta, do uzyskania ostatecznej koncepcjiNIENIENIENIETAK
sprawdzenie cen i dostępności materiałów u producentówNIENIENIENIETAK
rozpisanie kosztorysu prac i materiałów, rezerwacja terminu na wykonanie pracNIENIENIENIETAK