Skalny ogród z ziołami

Skalny strumień, albo Kilimandżaro w wersji mini

Mały projekcik, który wykonaliśmy bez wizualizacji 3D, a jedynie na podstawie wizji Klienta zmiksowanej z naszą realizacją. Co ciekawe, Klient nabył wcześniej zestaw ulubionych łupków, kamieni i otoczaków, a my z tego miksu mieliśmy ochoczo ułożyć domino. Główne założenie było bardzo oryginalne – budujemy skalniak – górę, z kamiennym strumieniem, obsadzoną ziołami, rozchodnikami i różami skalnymi.

układanie kamieni pod budowę skalniaka; pies sumiennie wykonuje rolę brygadiera

Na szczycie góry, trochę na wzór ogrodów japońskich (czyli bardziej Fudżi niż Kilimandżaro:), dominuje kalina japońska Watanabe (Viburnum plicatum), która kwitnąc na śnieżnobiało prawie przez pół roku symbolizuje ośnieżony szczyt góry.

strumień z białego grysu

Płaskie łupki posłużyły do budowy ścieżki wokół “wzgórza”, dzięki czemu nie trzeba się wspinać aby wypielić szczyt:). U podnóża znalazło się jeszcze miejsce na małe rosarium, a płot odgradzający od niszczycielskich sił psa, bujnie obrosły wiciokrzewy i kokornak.

ogrodowa kompozycja skalna

skalna ścieżka w ogrodzie

skalne schodki w kamiennym ogrodzie

biały potok

ścieżka z kory kamiennej

Skalniak nabrał dzikości i patyny już po miesiącu, kiedy rozchodniki i zioła wrosły w biały marmurowy grysik imitujący rwący potok, a kalina cudownie zakwitła i rozłożyła swój liściasty parasol nad skałą spod której tryskała biała marianna.

rośliny na kamiennych rabatach

ścieżka z kory kamiennej

obsadzenie skalniak roślinami płożącymi

ogród skalny z kamienną imitacją strumienia