Projektowanie i zakładanie ogrodów

Brak czasu, wymaganej wiedzy ogrodniczej, a co za tym idzie, również odpowiednich umiejętności wcale nie musi Cię zdyskwalifikować z posiadania pięknej zieleni w przydomowym otoczeniu! Jeśli Twoje ogrodnicze marzenie jeszcze nie zostało spełnione – postaw na Garden Rangers!
Zajmujemy się profesjonalnym projektowaniem i zakładaniem ogrodów na terenie Warszawy! Usługę tę świadczymy w sposób kompleksowy, od stworzenia szczegółowej koncepcji, przez proces zatrudniania wymaganych podwykonawców, aż do momentu wywiezienia odpadów i oddania zaaranżowanego ogrodu pod tzw. klucz.
Zalety? 

  • Twoja oszczędność czasu – nie musisz być obecny podczas każdego etapu współpracy, chyba że jesteś ciekawy tego, jak poszczególne prace wyglądają :)
  • Twoja oszczędność pieniędzy – jesteśmy elastyczni, działamy zgodnie z ogrodniczą intuicją i pasją. Zatrudniamy podwykonawców w taki sposób, aby ich prace przebiegały bez przeszkód, zgodnie z założonym terminem oddania zaaranżowanej zieleni.
  • Twoja satysfakcja – nie boimy się nowych wyzwań, ponieważ nasze ogrodnicze doświadczenie, wiedza i pasja utrzymane są w jednolitej harmonii. Po zrealizowanym zleceniu będziesz na pewno szczęśliwy, zadowolony i usatysfakcjonowany efektem finalnym!

Jasne warunki współpracy – profesjonalne projektowanie i zakładanie ogrodów na terenie Warszawy

Aby urządzanie Twojego przyszłego ogrodu mogło się rozpocząć, czekamy na akceptację projektu i wcześniej wykonanej wizualizacji. Następnie podpisujemy umowę, która jest gwarancją obustronnego bezpieczeństwa, uwzględniając przy tym niezmienność płatności i przejrzystość co do ilości i jakości świadczonych usług. W tego typu dokumencie i specyfikacji zawarte są wszystkie wymagane informacje, m.in. spis i przybliżony wiek roślin, nazwy wycenionych materiałów, dane techniczne. Każdy projekt dotyczący zakładania ogrodów w wykonaniu Garden Rangers jest dokładnie przemyślany i skrupulatnie planowany. Jesteśmy doświadczonym zespołem specjalistów, korzystającym z programów, przeznaczonych do obliczania wyznaczonych powierzchni i kubatury.

W Garden Rangers stawiamy na profesjonalizm! Dotyczy to każdego wcześniej wybranego materiału, zatrudnionego podwykonawcy, zakupionych przyrządów do realizacji zlecenia, czy też roślin dopasowanych do podłoża i nasłonecznienia na terenie, na którym ma zostać założony ogród. Jako specjaliści z branży ogrodniczej, wyróżniający się dużym doświadczeniem i ciągle rozwijaną wiedzą, chętnie dopasowujemy się do indywidualnych preferencji klienta. Uwzględniamy specjalne życzenia, a co za tym idzie, również realizujemy marzenia o pięknie zaaranżowanej zielonej przestrzeni, po to, aby po zakończeniu zlecenia, zobaczyć prawdziwą radość klienta! Udoskonalając usługę aranżacji ogrodu na terenie Warszawy, oferujemy opiekę nad nowo powstałą przestrzenią zieloną. Przez następne dwa miesiące, pielęgnujemy ogród, uwzględniając przy tym systematyczne podlewanie roślin, które po zmianie środowiska są bardzo wrażliwe na nowe otoczenie. Dzięki temu możesz skupić się jedynie na efektywnym wypoczynku i raczeniu wizualnych kubków smakowych piękną, zadbaną i zieloną przestrzenią!

Umowa na zagospodarowanie terenów zielonych

Nasze projekty wirtualne są zawsze realne do wykonania. Oferujemy Państwu kompleksową aranżację ogrodu, od projektu, poprzez budowę aż po serwis ogrodowy. Po zaakceptowaniu naszego projektu, który zawiera już wstępną wycenę budowy ogrodu, podpisujemy umowę na wykonanie ogrodu. Taka umowa zapewnia pewność i bezpieczeństwo obu stronom pod kątem płatności i przejrzystości co do ilości i jakości usług. Nasz Klient otrzymuje spis i przybliżony wiek roślin, dane techniczne, ilości i nazwy wycenionych materiałów. Nasze projekty są bardzo dokładne, a dzięki zdobytemu doświadczeniu potrafimy bardzo dokładnie określić zapotrzebowanie na kruszce, materiały budowlane i rośliny. W szacowaniu materiałów pomaga nam program do projektów, który dokładnie oblicza wyznaczone powierzchnie i kubatury.

Harmonogram prac podczas zakładania ogrodu

Założenie ogrodu zaczynamy od zamówienia i zgromadzenia potrzebnych materiałów, najcięższych prac ziemnych, przygotowania konstrukcji i wykopów. Zwykle po tych krokach wylewamy fundamenty pod tarasy i kładziemy deski tarasowe z drewna lub kompozytu. Następnie przystępujemy do instalacji elektryczności i automatycznego nawadniania. Po tych etapach wyznaczamy i przygotowujemy ścieżki. Jednym z ostatnich kroków w tworzeniu ogrodu to posadzenie roślin i ściółkowanie gleby.

Opieka nad nowym ogrodem

Przez kolejne dwa miesiące dbamy o ogród, regularnie podlewając wrażliwe po zmianie środowiska rośliny. Stosujemy wyższą intensywność podlewania niż normalnie, ponieważ system korzeniowy w pierwszych tygodniach wzrostu roślin hodowanych dotąd w donicach, ma mały potencjał do podciągania wody. Podmieniamy rośliny, które się nie przyjęły, na nasz koszt, jednakże są to przypadki marginalne.

Doradztwo

Zakładanie ogrodów to praca ściśle uzależniona od pór roku i kaprysów pogody. Doradzamy (lub odradzamy) naszym Klientom, kiedy najlepiej prowadzić stosowne prace, a kiedy, z uwagi na koszty i dobro roślin, warto przesunąć prace na inny termin. Np. rośliny sadzone na wiosnę łatwiej się przyjmują i mniej chorują niż te sadzone w środku lipca, chociaż na początku wyglądają na mniej bujne. Tak samo wiosenny trawnik ma na ukorzenienie cały sezon, a trawnik posiany późną jesienią, chociaż wzejdzie, często jest niszczony przez zalegający śnieg.