Umowa na zagospodarowanie terenów zielonych

Nasze projekty wirtualne są zawsze realne do wykonania. Oferujemy Państwu kompleksową aranżację ogrodu, od projektu, poprzez budowę aż po serwis ogrodowy. Po zaakceptowaniu naszego projektu, który zawiera już wstępną wycenę budowy ogrodu, podpisujemy umowę na wykonanie ogrodu. Taka umowa zapewnia pewność i bezpieczeństwo obu stronom pod kątem płatności i przejrzystości co do ilości i jakości usług. Nasz Klient otrzymuje spis i przybliżony wiek roślin, dane techniczne, ilości i nazwy wycenionych materiałów. Nasze projekty są bardzo dokładne, a dzięki zdobytemu doświadczeniu potrafimy bardzo dokładnie określić zapotrzebowanie na kruszce, materiały budowlane i rośliny. W szacowaniu materiałów pomaga nam program do projektów, który dokładnie oblicza wyznaczone powierzchnie i kubatury.

Harmonogram prac podczas zakładania ogrodu

Założenie ogrodu zaczynamy od zamówienia i zgromadzenia potrzebnych materiałów, najcięższych prac ziemnych, przygotowania konstrukcji i wykopów. Zwykle po tych krokach wylewamy fundamenty pod tarasy i kładziemy deski tarasowe z drewna lub kompozytu. Następnie przystępujemy do instalacji elektryczności i automatycznego nawadniania. Po tych etapach wyznaczamy i przygotowujemy ścieżki. Jednym z ostatnich kroków w tworzeniu ogrodu to posadzenie roślin i ściółkowanie gleby.

Opieka nad nowym ogrodem

Przez kolejne dwa miesiące dbamy o ogród, regularnie podlewając wrażliwe po zmianie środowiska rośliny. Stosujemy wyższą intensywność podlewania niż normalnie, ponieważ system korzeniowy w pierwszych tygodniach wzrostu roślin hodowanych dotąd w donicach, ma mały potencjał do podciągania wody. Podmieniamy rośliny, które się nie przyjęły, na nasz koszt, jednakże są to przypadki marginalne.

Doradztwo

Zakładanie ogrodów to praca ściśle uzależniona od pór roku i kaprysów pogody. Doradzamy (lub odradzamy:) naszym Klientom kiedy najlepiej prowadzić stosowne prace, a kiedy, z uwagi na koszty i dobro roślin, warto przesunąć prace na inny termin. Np. rośliny sadzone na wiosnę łatwiej się przyjmują i mniej chorują niż te sadzone w środku lipca, chociaż na początku wyglądają na mniej bujne. Tak samo wiosenny trawnik ma na ukorzenienie cały sezon, a trawnik posiany późną jesienią, chociaż wzejdzie, często jest niszczony przez zalegający śnieg.